ADP: Polacy najbardziej optymistycznie postrzegają przyszłość zawodową

16

Firma ADP przeprowadziła badanie „People at Work 2021: A Global Workforce View” wśród blisko 33 tys. pracowników z 17 krajów, w tym Polski, sprawdzając, jak pracownicy postrzegają swoje możliwości zawodowe w perspektywie następnych kilku lat.

Aż 88 proc. polskich pracowników uważa, że ma umiejętności, które pomogą im odnieść sukces zawodowy. Ponadto aż 7 na 10 Polaków patrzy na swoją karierę optymistycznie w perspektywie następnych 5 lat.

ADP Research Institute przeprowadził ankietę wśród 32 471 pracowników w 17 krajach na całym świecie, w tym wśród co najmniej 8567 osób pracujących na rynku umów krótkoterminowych. Z badania „People at Work 2021: A Global Workforce view” wynika, że 76 proc. Polaków jest optymistycznie nastawionych pod względem zawodowym w perspektywie kolejnych pięciu lat. Według ADP to najwyższa wartość w Europie, gdzie średni wskaźnik wynosi 72 proc., czyli jest o 4 proc. mniejszy.

Za tak wysokim poziomem optymizmu przemawiają też ogłoszenia o pracę. Lipiec jest z kolei drugim miesiącem 2021 roku, kiedy liczba ofert pracy przekroczyła liczbę z analogicznego okresu 2019 roku. Ponadto oferty są atrakcyjniejsze. W lipcu 2021 roku do rekordowego od początku pandemii poziomu wzrosła średnia liczba zachęt i benefitów przypadających na jedno miejsce pracy. Oznacza to, że pracodawcy walczą o pracowników na rynku pracy.

gr.

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!