Czy nauczyciel przebywający w stanie nieczynnym może podjąć zatrudnienie?

380

Mam kilka pytań dotyczących przeniesienia nauczyciela w stan nieczynny:

1. Czy nauczycielowi kontraktowemu zatrudnionemu na czas nieokreślony od dnia 01.09.2011 r. w pełnym wymiarze czasu pracy przysługuje uprawnienie wynikające z art. 20 ust 1 pkt 2 i 5 c tj. przeniesienie w stan nieczynny?

2. Czy po zakończeniu stanu nieczynnego przysługuje temu nauczycielowi odprawa, czy umowa automatycznie wygasa?

3. Czy w sytuacji przeniesienia w stan nieczynny na okres 6 miesięcy możliwe jest zawarcie w szkole z tym nauczycielem równoległej umowy na okres 6 miesięcy w niepełnym wymiarze czasu pracy?

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!
Poprzedni artykułWstrzymywanie uczniom wydawania świadectw jest niedopuszczalne
Następny artykułSamorządy wydają na oświatę 122,5% przekazanej im subwencji