Czy polisa dla pracownika w zagranicznej podróży służbowej stanowi jego przychód?

431

Wnioskodawca, z tytułu zagranicznej podróży służbowej swoich pracowników, zamierza wykupić indywidualne polisy ubezpieczeniowe dla pracowników oraz wykupienie ogólnej polisy ubezpieczeniowej, której będzie właścicielem i jedynym podmiotem wskazanym jako uprawniony do otrzymania całego świadczenia ubezpieczeniowego. Czy wykupienie ww. polis stanowi przychód pracownika ze stosunku pracy zgodnie z art. 12 ust 1 ustawy o podatki dochodowym od osób fizycznych?

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!
Poprzedni artykułOsoba współpracująca przy prowadzeniu działalności
Następny artykułVII kadencja Sejmu – podsumowanie w liczbach