Czy spółkę z zagranicy obejmuje zwolnienie z VAT od wynajmu biur na działalność gospodarczą?

376

Spółka z siedzibą w Austrii zakupiła na terenie Polski nieruchomość (biuro) celem wynajmu na działalność gospodarczą. Chcąc skorzystać ze zwolnienia z VAT na podstawie art. 113 ustawy o VAT (do czasu uzyskania przychodu 150 tys. zł) zarejestrowała w KRS Oddział zagranicznego przedsiębiorcy z siedzibą w Polsce. Czy Spółka austriacka może z tego prawa skorzystać ze względu na siedzibę oddziału (miejsce stałego wykonywania działalności – Polska), czy nie ze względu na wyłączenie art. 113 ust. 13 pkt 3 – „nieposiadający siedziby działalności gospodarczej na terenie kraju?”

 

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!