Do 30 lipca trwa nabór wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład

16

Do 30 lipca wszystkie samorządy w Polsce mogą składać wnioski na dofinansowanie działań związanych z inwestycjami w swoich regionach w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Rzecznik rządu przypomina, że do 30 lipca wszystkie samorządy terytorialne w Polsce, zarówno gminy, powiaty jak i samorządy wojewódzkie mogą składać wnioski na dofinansowanie działań związanych z inwestycjami w swoich regionach. W pierwszej turze, zgodnie z tym co zapowiadał wcześniej premier Mateusz Morawiecki, zostanie przeznaczonych ok. 20 mld zł na te kluczowe inwestycje.

Poziom finansowania ze strony rządu będzie wynosił do 95 proc. Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy. Władze lokalne dostaną do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania poniesionych nakładów. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

KPRM. gr.

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!