Dworczyk: wszystkim politykom niezależnie od reprezentowanego środowiska chodzi o suwerenność Białorusi

Wszystkim politykom niezależnie od reprezentowanego środowiska chodzi o suwerenność Białorusi; możemy różnić się w szczegółach, ale cel nadrzędny jest bezdyskusyjny - mówił po spotkaniu premiera z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych ws. Białorusi szef KPRM Michał Dworczyk.

7

Szef kancelarii premiera zaznaczył, że spotkanie trwało ponad trzy godziny, a dyskusję ocenił jako merytoryczną i owocną.

“Wszystkim politykom niezależnie od tego, jakie środowisko polityczne, klub czy koło reprezentują chodzi o kwestię najistotniejszą, czyli suwerenność Białorusi. Różnimy się w drogach dojścia do tego, możemy różnić się w kwestiach związanych ze szczegółami, tutaj Konfederacja podkreślała kilkakrotnie rozbieżność tych poglądów, ale cel nadrzędny – suwerenność Białorusi, która w konsekwencji daje też bezpieczeństwo i stabilność dla Polski jest bezdyskusyjna” – powiedział Dworczyk na konferencji prasowej.

Relacjonował, że w trakcie spotkania szef rządu przedstawił działania Polski na forum międzynarodowym w sprawie Białorusi, a także najbliższe działania polskiego rządu w tej kwestii na arenie międzynarodowej.

Dworczyk poinformował, że sytuacja na Białorusi będzie także jednym z głównych tematów międzyrządowych konsultacji polsko-litewskich, które odbędą się 16-17 września na Litwie. (PAP)

autor: Mateusz Roszak, Iwona Pałczyńska

mro/ ipa/ mok/