Filmy nominowane do Oscarów 2022

10

Belfast, reż. Keeneth Branagh

Premiera: 25.02.2022

7 nominacji do Oscarów 2022

Akcja dramatu toczy się w latach 60 XX wieku w Belfaście. Przedstawia losy dziewięcioletniego chłopca – Buddy’ego oraz jego trzypokoleniowej robotniczej rodziny, wynajmującej dom na miejskim osiedlu.

Coda, reż. Sian Heder

3 nominacje do Oscarów 2022 

Ruby jest dzieckiem niesłyszących rodziców. Gdy rodzinny biznes rybny zostaje zagrożony, nastolatka musi zdecydować co jest dla niej w życiu ważne i czym chciałaby się zająć.

Film dostępny na platformie apple tv.

Nie patrz w górę, reż. Adam McKay

4 nominacje do Oscarów 2022

Astronauci – dr. Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) i Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) pojawiają się w różnych mediach, aby ostrzec ludzkość przed zabójczą kometą.

Film dostępny na platformie NETFLIX

King Richard: Zwycięska rodzina, reż. Reinaldo Mercus Green

6 nominacji do Oscarów 2022

Film przedstawia losy jednych z najlepszych tenisistek w historii sportu – Venus i Sereny Williams, które z pomocą ojca zostały zawodniczkami rozpoznawalnymi na całym świecie.

Licorice Pizza, reż. Paul Thomas Anderson

3 nominacje do Oscarów 2022

Los Angeles, lata 70. Poznajemy nastolatka Gary’ego i dwudziestokilkuletnią Alanę. Wspólna praca oraz przyjaźń wpływa na rozwój uczucia między nimi.

Diuna, reż. Denis Villeneuve

10 nominacji do Oscarów

Pierwsza część serii filmu SCI-FI, na podstawie bestsellerowej serii Franka Herberta. Na Diunie znajduje się jedno z cenniejszych substancji we wszechświecie. Paul Atryda wyrusza w podróża, aby uratować swoja rodzinę oraz rodaków.

West Side Story, reż. Steven Spielberg

7 nominacji do Oscarów

Musical w reżyserii Stevena Spielberga, zabiera widzów do 1957 roku, gdzie rywalizacja nowojorskich gangów ulicznych przeplata się z miłością młodych ludzi.

Zaułek koszmarów, reż. Guillermo del Toro

4 nominacje do Oscarów

Stanton Carlise pracujący w cyrku z pomocą małżeństwa Zeeny – przepowiadającą przyszłość oraz jej męża Pete’a – byłego telepatę, uczy się sztuczek magicznych. Mężczyzna zaczyna wykorzystywać zamożnych nowojorczyków, aby wzbogacić się.

Psie pazury, reż. Jane Campion

12 nominacji do Oscarów 2022

George razem z bratem – Philem prowadzą ranczo. Mężczyzna poślubia miejscową wdową Rose. Philowi ciężko zaakceptować szwagierkę wraz z jej synem – Peterem.

Film dostępny na platformie Netflix.

Drive my car, reż. Ryusuke Hamaguchi

4 nominacje do Oscarów 2022

Yūsuke – aktor teatralny oraz Oto – telewizyjna scenarzystka są szczęśliwym małżeństwem. Po śmieci żony okazuje się, że kobieta miała wiele tajemnic, z którymi mężczyzna musi się zmierzyć.

Poprzedni artykułNowe granty dla firm z programów UE
Następny artykułPolski Ład: Kolejne wsparcie dla przedsiębiorstw