Gowin: wkrótce możliwe otwarcie sklepów meblowych

25

Wkrótce, być może jeszcze w tym tygodniu, możliwe będzie otwarcie sklepów meblowych – powiedział w programie Tłit WP wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że w poniedziałek będzie rozmawiał z przedstawicielami tej branży.

“Będę miał (w poniedziałek – PAP) telekonferencję z tą branżą, jeżeli uda nam się wypracować odpowiednie rozwiązania sanitarne, a równocześnie unikniemy generalnego lockdownu, to być może już wkrótce sklepy meblowe będą dostępne dla klientów” – powiedział Gowin.

“Po telekonferencji przedstawię pozostałym ministrom wnioski, jakie z niej płyną i wtedy zapadnie decyzja. Jeżeli te sklepy mają być otwarte, to powinno się to dokonać jeszcze w tym tygodniu” – dodał.

Gowin powiedział, że resort rozwoju nie chciał zamykania sklepów meblowych, jednak przeważyło stanowisko resortu zdrowia.

“My proponowaliśmy (ministerstwo rozwoju – PAP) aby sklepy meblowe były dostępne, ministerstwo zdrowia uważało, że one stwarzają spore zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa. Przeważyło zdanie ministerstwa zdrowia” – powiedział wicepremier.(PAP)

pif/ je/