Jaką stawkę podatku VAT należy przyjąć do usług sprzedaży nagrobków w świetle ostatnich interpretacji Ministerstwa Finansów?

399

W odpowiedzi Ministerstwo Finansów potwierdziło, że zgodnie z art. 146a pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej jako: ustawa o VAT), w związku z poz. 180 załącznika nr 3 do tej ustawy usługi pogrzebowe, wraz z dostawą trumien, urn i utensyliów pogrzebowych dostarczanych wraz z trumną lub urną (PKWiU 96.03), podlegają opodatkowaniu 8% stawką podatku od towarów i usług.

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!
Poprzedni artykułMEN spóźnił się z wydaniem rozporządzeń
Następny artykułLinki sponsorowane są lepsze od pozycjonowania?