Już milion wniosków o „500+” na nowy okres!

4

1 lutego ruszył nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+”. – W środę o godz. 9 liczba złożonych wniosków przekroczyła milion. To wspaniały wynik. Rodzice świetnie radzą sobie z elektroniczną drogą składania wniosków, która jest niezwykle prosta, szybka i bezpieczna – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. W tym czasie przyznano już blisko 65 tys. świadczeń.

W środę o godz. 9 liczba wniosków złożonych przez rodziców i opiekunów na nowy okres świadczeniowy w ramach programu „Rodzina 500+” przekroczyła milion.

Najchętniej wybieraną drogą jest bankowość elektroniczna – za jej pośrednictwem złożono blisko 875,5 tys. wniosków. Poprzez portal Empatia złożono 80 tys. wniosków, a PUE ZUS – 50,1 tys.

Terminy składania wniosków

Rok 2021 przyniósł ważną zmianę związaną z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia „500+” ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego drogą elektroniczną, czyli za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS. Złożenie wniosku drogą tradycyjną – czyli za pośrednictwem poczty lub podczas osobistej wizyty w urzędzie – będzie możliwe od 1 kwietnia.

Przypomnijmy, że tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. Dlatego nie warto zwlekać.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku – a więc z zachowaniem ciągłości wypłaty świadczenia.

MRiPS, gr.

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!