Książki na weekend

6

Rozmowy z przyjaciółmi, Sally Rooney

Wydawnictwo W.A.B

Życie Frances i jej przyjaciółki Bobby zmienia się, gdy zaprzyjaźniają się z dziennikarką Melissą oraz jej mężem Nickiem – aktorem. Dziewczyny spędzają z małżeństwem wiele czasu, chodzą na przyjęcia, wyjeżdżają na wspólne wakacje. Frances i Nick zaczynają się do siebie zbliżać.

Miasto z mgły, Carlos Ruiz Zafón

Wydawnictwo Muza

Wydane opowiadania po śmierci autora bestsellerowej serii „Cmentarz zapomnianych książek” przedstawiają historie nowych dotychczas bohaterów, których łączą zamiłowanie do książek.

Niewidzialne życie, Martha Batalha

Wydawnictwo Muza

Historia o losach dwóch siostrach żyjących w 40 latach XX wieku w Rio De Janeiro. Guida ucieka z domu, natomiast Euridice chce być dobrą córkę i zgadza się na aranżowane małżeństwo.

Drzewo Migdałowe, Michelle Cohen Corasanti

Wydawnictwo Sine Qua Non

Historia Ahmeda – Palestyńczyka, który zostaje głową rodziną, gdy jego ojciec po niesłusznym oskarżeniom trafia do więzienia, a wojsko izraelskie odbiera rodzinie dom.

Wyspa, Victoria Hislop

Wydawnictwo Albatros

W miejscowości Plaka na Krecie wychowała się Sofia Fielding. Jej córka – Alexis postanawia poznać rodzinne tajemnice i dowiedzieć się o dzieciństwie swojej mamy spędzonym w Grecji. Historia przedstawia losy trędowatych, zamieszkujących wyspę Spinalongę.

W lipcu premierę będzie mieć druga część “Pewnej sierpniowej nocy”.

Dziewczyna z Neapolu, Lucinda Riley

Wydawnictwo Albatros

Rosanna Menici, pisze dla syna pamiętnik, w którym opisuje swoją karierę muzyczną oraz relacje z jego ojcem Robertem – jednym z najsłynniejszych śpiewaków operowych o trudnym i ciężkim charakterze. To on pomógł Rosannie, w rozwinięciu kariery operowej. 

Nie wiesz wszystkiego, Marcel Moss

Wydawnictwo Filia

Do uczniów warszawskiego liceum dociera informacja o śmierci Alana i Otylii. Oboje pochodzili z innych środowisk, nie spędzali ze sobą czasu. Szybko wina spada na Otylię, którą uznaje się, za winną samobójstwa chłopaka. Jej bliska przyjaciółka zaczyna dostawać tajemnicze wiadomości, w których ktoś twierdzi, że zna prawdę o śmierci uczniów.