Książki na wrzesień

32

Kraina LovecraftaMatt Ruff, Wydawnictwo W.A.B. Autor łączy najlepsze tradycje powieści grozy, horroru oraz fantastyki, tworząc niesamowitą i emocjonującą opowieść o Ameryce lat 50. Na podstawie książki powstał serial produkcji HBO o tym samym tytule, zapowiadający się na jedną z najwyżej ocenianych premier tego roku.

Zakłamane życie dorosłych – Elena Ferrante, Wydawnictwo Sonia Draga. Ferrante – włoska pisarka, której tożsamość spędza sen z powiek wszystkich krytyków i czytelników, powraca z kolejną powieścią, dotyczącą trudnego wkraczania w świat dorosłych. Znowu akcja umieszczona jest w Neapolu, który Ferrante dobrze zna, a jej czytelnicy odkrywają na nowo.

Powrót z Bambuko – Katarzyna Nosowska, wydawnictwo: Wielka Litera. Jeśli każdego ranka budzicie się i roztrząsacie najdrobniejsze problemy, to nie jesteście sami. To samo robi lubiana przez wielu piosenkarka i zarazem autorka tej książki Katarzyna Nosowska. Ale ona ma do tego dystans i jedną dobrą radę na każdy problem: I co z tego!

Imperium chmur – Jacek Dukaj, Wydawnictwo Literackie. Miłośnicy alternatywnej rzeczywistości będą zachwyceni kolejną powieścią Jacka Dukaja, która jak przyznaje autor inspirowana jest “Lalką”Bolesława Prusa.

Saturnin – Jakub Małecki, Wydawnictwo Sine Qua Non. Zaginął dziadek Saturnin. Żeby go odnaleźć rodzina musi zmierzyć się ze swoją historią. Do czego doprowadzi rodzinne śledztwo?

Królestwo – Jo Nesbø, Wydawnictwo Dolnośląskie. Norweski król kryminału przedstawia historię braci, którzy chcą otworzyć hotel w norweskiej górskiej wiosce. Jak zwykle nie obejdzie się bez rozprawienia się z tajemnicami przeszłości i starymi zbrodniami.

Srebrne skrzydła – Camilla Läckberg, Wydawnictwo Czarna Owca. I kolejny skandynawski kryminał. Tym razem kolejny tom przygód Faye i kontynuacja powieści „Złotka klatka” szwedzkiej pisarki Camilli Läckberg.

gr.