Książki z Italią w tle

5

Dziewczyna z Neapolu, Lucinda Riley

Rozpoczynająca karierę muzyczną Rosana Mencini, zapisuje dla syna wszystkie wspomnienia. Opisuje początki swojej przygody z muzyką, a także związek i trudną relację z jego ojcem Robertem – najsłynniejszym śpiewakiem operowym. To dzięki niemu Rosannie udało się rozwinąć karierę.

W labiryncie, Donato Carrisi

Włoski kryminał pisarza oraz scenarzysty Donata Carissiego.

Doktor Green – profiler policyjny stara się pomóc w uzyskaniu pamięci Samanthy, która została porwana jako trzynastolatka i 15 lat później obudziła się w szpitalu, niczego nie pamiętając. Genko – prywatny detektyw powraca do starej sprawy i próbuje schywtać porywacza.

Genialna Przyjaciółka, Historia nowego nazwiska, Historia ucieczki, Historia zaginionej dziewczynki, Elena Ferrante

Historia o skomplikowanej relacji dwóch przyjaciółek Eleny i Lili opisana w 4 tomach od momentu ich poznania w okresie dzieciństwa. W tle ukazany jest Neapol w latach 50 ubiegłego wieku.

Anioły i demony, Dan Brown

Pierwsza z cyklu część o Robercie Langdomie, który wyrusza do Genewy, aby zidentyfikować symbol znaleziony na ciele zamordowanego naukowca. Profesor stwierdza, że wzór należy do bractwa iluminatów, którzy planują wysadzenie Watykanu. Langdom wraz z Vittorią Vetrą rozpoczyna śledztwo w poszukiwaniu iluminatów.

Ojciec chrzestny, Mario Puzo

Historia Don Vita Corleone, ojca chrzestnego nowojorskiej rodzinie mafijnej, który wchodzi w konflikt z innymi gangami. Najmłodszy syn Michael ma uratować honor rodziny.

Trzy metry nad niebem, Federico Moccia

Pilna uczennica pochodząca z dobrego domu – Babi poznaje agresywnego Stepa, który spędza czas głównie na siłowni i wyścigach motorowych. Mimo wielu różnić charakteru, zakochują się w sobie. Dziewczyna bardziej otwiera się na świat, a chłopak łagodnieje. Książka doczekała się kontynuacji, „Tylko Ciebie  chcę”, „Trzy razy ty”.