Na co wybrać się do kina?

6

Co w duszy gra, reż. Pete Docter

Produkcja animowana Disney Pixar jest świetnym wyborem zarówno dla młodszych jak i starszych. Poznajemy historię Joe Gardnera, prowadzącego szkolny zespół muzyczny. Nauczyciel przeżywa kryzys, ponieważ jego największą pasją jest jazz. Joe zaprzyjaźnia się z dwudziestodwuletnią duszą przez co obydwoje odkrywają co w życiu jest ważne.

Cruella, reż. Craig Gillespie

Komedia kryminalna o  Cruelli de Mon (Emma Stone). Akcja toczy się w latach 70 w Londynie, gdzie kreatywna Estella stara się zyskać sławę dzięki modowym projektom. Kreacja dziewczyny pewnego dnia zwraca uwagę legendy mody, baronowej (Emma Thompson).

Jeden gniewny człowiek, reż. Guy Ritchie

Film akcji z Jasonem Stathanem w roli głównej. H dołącza do firmy, zajmującej się transportem miedzy innymi takich cennych ładunków jak gotówka, jednak w ostatnim czasie konwoje zostały kilkukrotnie napadnięte przez gangi. Zadaniem H jest podniesienie bezpieczeństwa.

Małe rzeczy, reż. John Lee Hancock

Joe Deacon (Danzel Washington) policjant z hrabstwa Kern udaje się do Los Angeles, aby zebrać dowody rzeczowe do sprawy. Miejscowy sierżant Jim Baxter (Rami Malek), angażuje go w poszukiwania seryjnego zabójcy.

Nomadland, reż. Chloé Zhao

Historia sześćdziesięcioletniej Fern, która wyrusza swoim vanem w podróż i rozpoczyna życie jako nomadka. Dramat z Frances McDormand w roli głównej w tegorocznych Oskarach zdobył 3 statuetki za najlepszy film, aktorkę pierwszoplanową oraz reżyserię.

Minari, reż. Lee Isaac Chung 

PREMIERA 18.06.2021

Jakob Yi w pogoni za amerykańskim snem, przeprowadza się wraz z całą rodziną do Kalifornii, aby założyć własną farmę. Film zdobył Oskara za najlepszą aktorkę drugoplanową – Yuh-Jung Youn.

Na rauszu, reż. Thomas Vinterberg

PREMIERA 11.06.2021

Duński komedio-dramat  z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Grupa nauczycieli szkoły średniej testuje teorię o alkoholu, która twierdzi, że mała dawka pozwala lepiej funkcjonować.