Najlepsze seriale 2020 roku

40

„Gambit Królowej”

7 – odcinkowy serial dostępny na Netflixie, oparty na powieści Waltera Tevisa. „Gambit Królowej” przedstawia historię osieroconej Beth Harmon, zamieszkującej w sierocińcu. Wolny czas dziewczynka spędza w piwnicy wraz z woźnym grając w szachy. Szybko okazuje się, że posiada ona niezwykły talent do gry. Po przeprowadzce do rodziny zastępczej, zaczyna brać udział w wielkich konkursach szachowych.

„Kalifat” 

Szwedzki serial produkcji Netflixa, ukazujący losy kilku kobiet związanych z ISIS. Poznajemy historię młodych dziewczyn, zwerbowanych ze Szwecji do organizacji terrorystycznej oraz Pervin – szwedzką uciekinierkę Państwa Islamskiego, próbującą powrócić do kraju.

„Normalni ludzie”

Opowieść o młodych ludzi – Marianne i Connella, mieszkających w irlandzkim miasteczku. Gdy pewnego dnia zaczyna się między nimi rodzić uczucie, muszą stanąć przed ważnymi wyborami.

Serial został nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Sally Rooney.

„Unorthodox”

Mini-serial Netflixa oparty na prawdziwej historii opisanej w książce Deborah Feldman – „Unorthodox”. 19-letnia Etsy, żyjąca w środowisku ortodoksyjnych Żydów, decyduje się na ucieczkę od swojego męża z Nowego Jorku do Berlina, aby móc zacząć żyć po swojemu.

„Król”

Polska produkcja Canal Plus, nakręcona na podstawie powieści Szczepana Twardocha. 

Akcja serialu toczy się niedługo przed wybuchem II wojny światowej (1937), kiedy w Warszawie rządzi gang dowodzony przez Kuma Kaplicę oraz Jakuba Szapiro.

„Od nowa”

Grace Fraser (Nicole Kidman) jest terapeutką odnoszącą sukcesy w zawodzie. Prowadzi życie na wysokim poziomie, posiada oddanego męża Jonathana (Hugh Grant) oraz syna uczęszczającego do prywatnej szkoły w Nowym Jorku. Pewnego dnia idealne życie kobiety wywraca się do góry nogami, gdy jej mąż niespodziewanie znika.

Serial na podstawie thrillera, Jean Hanff Korelitz jest dostępny na platformie HBO GO.