ONZ i IGF: Inwestycje w edukację cyfrową

Rozwój nowoczesnych technologii. W oczekiwaniu na Szczyt Cyfrowy Polska 2021.

7

Przygotowania do Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 w pełni. Co będzie się działo w grudniu w Katowicach, jakie wydarzenia towarzyszące planujemy – o tym rozmawiali członkowie Komitetu Programowego.

Komitet Programowy IGF 2021 spotyka się w każdą pierwszą środę miesiąca. W jego pracach biorą udział przedstawiciele m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, NASK, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Izby Gospodarki Elektronicznej, organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych i prawniczych, zajmujących się cyfryzacją. Za nami kolejne posiedzenie.

Czekając na grudzień

W dniach 6-10 grudnia 2021 roku – to właśnie wtedy w Katowicach odbędzie się Szczyt Cyfrowy ONZ. Do stolicy Śląska przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata, by rozmawiać o sprawach związanych z przyszłością globalnego internetu.

To wydarzenie, jakiego do tej pory w Polsce nie było. Przygotowania trwają. I o nich właśnie rozmawiali w środę członkowie Komitetu Programowego.

Pierwszy punkt dyskusji – Młodzieżowy Szczyt IGF, czyli Youth IGF (YIGF 2021). To wydarzenie towarzyszące głównemu Szczytowi. Jednak pierwsze związane z nim wydarzenie odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, a dokładnie – 22 kwietnia. Będzie to pierwszy z cyklu – webinar dla młodzieży z całego świata, który zorganizujemy wspólnie z ONZ, NASK i młodzieżą z YIGF Polska.

Temat spotkania – zrównoważony rozwój cyfrowy i „zielony internet”. Drugi webinar odbędzie się w maju.

Natomiast także jeszcze w kwietniu zorganizujemy kolejne spotkanie informacyjne na temat IGF 2021, tym razem dla przedstawicieli zagranicznych misji dyplomatycznych w Polsce. Udział zadeklarowało już blisko 70 osób z 56 placówek dyplomatycznych.

W planach jest także spotkanie z rektorami uczelni wyższych.

– Bardzo nam zależy obecności studentów, młodego pokolenia, których głos w dyskusji na temat internetu jest niezwykle ważny – mówili podczas spotkania członkowie Komitetu Programowego.

Zgłoś temat

Komitet Programowy rozmawiał także o propozycjach tematów dyskusji, które odbędą się podczas Szczytu Cyfrowego 2021. I tu ważne przypomnienie: to, o czym będą rozmawiali uczestnicy IGF 2021 zależy także od każdego z nas!

Macie niepowtarzalną szansę wpływu na program tegorocznego Szczytu Cyfrowego ONZ. Wystarczy zaproponować temat warsztatów, paneli, wydarzeń. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. Na zgłoszenia czekamy do 31.05.2021 r.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy

Zachęcamy polskie firmy, organizacje i instytucje, aby zgłaszały swoje pomysły!

Dlaczego to takie ważne? Bardzo nam zależy, aby polskie inicjatywy były widoczne podczas IGF 2021. To bowiem okazja, by usłyszał o nich świat.

W grudniu Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Spodziewamy się, że do katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata.

IGF to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Biorą w nim udział głowy państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. Teoretycy i praktycy.

Hasło przewodnie 16. Szczytu Cyfrowego 2021, którego będziemy gospodarzem, to Internet United, czyli wolny, niepodzielny, wspólny internet.

Do zobaczenia w Katowicach!

Źródło: Cyfryzacja KPRM

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!