PIP: Bezpieczny powrót na rynek pracy

7

Wychodząc naprzeciw obawom i potrzebom pracowników oraz pracodawców Okręgowy Inspektorat Pracy w Krakowie rozpoczął realizację kampanii „Bezpieczny powrót na rynek pracy”. Poprzez ułatwienie dostępu do porad prawnych inspekcja pracy aktywnie wspiera pocovidowy powrót na rynek pracy.

W ramach kampanii w Krakowie uruchomiono Punkt Informacyjny Państwowej Inspekcji Pracy, w którym pracownicy Okręgowego Inspektoratu Pracy i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udzielali porad prawnych oraz przekazywali materiały wydawnicze.

Odpowiadano na pytania dotyczące zmian w przepisach prawa pracy wprowadzonych przez tarcze antykryzysowe; zagadnień związanych z zawieraniem umów o pracę, wypłatą wynagrodzeń, czasem pracy oraz świadczeniami rehabilitacyjnymi i emerytalnymi. Informowano również o zasadach korzystania z usług agencji zatrudnienia i podejmowania bezpiecznej pracy sezonowej.

Na odwiedzających stoisko czekały informatory i poradniki z zakresu prawa pracy, bhp, legalności zatrudnienia oraz materiały promocyjne obu urzędów.

Punkt informacyjny uruchomiono także 23 sierpnia i ma być on czynny 30 sierpnia.

OIP w Krakowie poinformował również, iż w efekcie kontroli przeprowadzonej w jednym ze szpitali w Małopolsce, realizując polecenie inspektora pracy, wypłacono 32 pracownikom dodatkowe świadczenie pieniężne tzw. dodatek covidowy w łącznej kwocie 353 238,49 zł.

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!