Podatek katastralny – jest stanowisko resortu rozwoju

8

MRiT zajął stanowisko w sprawie podatku katastralnego, czyli nowej daniny, która miałaby być liczona od wartości posiadanych nieruchomości. Resort stanowczo dementuje informacje medialne dotyczące prac nad tym podatkiem.

„W odniesieniu do pojawiających się informacji medialnych dotyczących tego, że w Ministerstwie Rozwoju i Technologii prowadzone są prace nad podatkiem katastralnym informujemy, że takie prace nie były i nie będą prowadzone” – czytamy w komunikacie zamieszczonym przez MRiT.

Jednocześnie resort podaje, że monitoruje sytuację na rynku mieszkaniowym i analizuje różne rozwiązania. Potwierdza także, że dostrzega problem tzw. pustostanów, czyli mieszkań kupowanych wyłącznie w celach inwestycyjnych, które nie są przez nabywcę ani zamieszkiwane, ani wynajmowane.

W ministerstwie analizowana jest ponadto kwestia tzw. flippingu, czyli nabywania mieszkań w celu ich szybkiej sprzedaży po wyższej cenie. Jak zapewnia MRiT – nie ma jednak żadnych planów wprowadzania podatku katastralnego.

Źródło: MRiT

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!
Poprzedni artykułPolska popiera Europejską Inicjatywę Płatności (EPI)
Następny artykułPostępowanie kontrolne