Premiery książek

16

„Wilkołak” Wojciech Chmielarz

Wydawnictwo: Marginesy

Premiera: 19-05-2021

„Wilkołak” to trzecia powieść cyklu gliwickiego („Wampir”, „Zombie”)  o prywatnym detektywie Dawidzie Wolskim. Wojciech Chmielarz jest wielokrotnym nagradzanym autorem thrillerów oraz kryminałów. Na podstawie „Żmijowiska” został nakręcony serial pod tym samym tytułem. Aktualnie trwa sprzedaż praw autorskich „Wilkołaka” do filmu i serialu.

„Nikt nie musi wiedzieć” Katarzyna Bonda

Wydawnictwo: Muza 

Premiera: 05-05-2021

Po prawie 10 letniej przerwie Katarzyna Bonda powraca z kolejnym tomem przygód psychologa śledczego Huberta Meyera. 

W najnowszym kryminale, psycholog wraz z prokurator Weroniką Rudy rozpoczynają śledztwo w poszukiwaniu tajemniczego mordercy.

„Miasto z mgły”, Carlos Ruiz Zafon

Wydawnictwo: Muza

Premiera: 05-05-2021

„Miasto z mgły” jest uzupełnienim cyklu Cmentarza Zapomnianych Książek, („Cień Wiatru”, „Gra Anioła”, „Więzień nieba”, „Labirynt Ducha”).

W 11 opowiadaniach poznamy historie osób, których łączą – książki. Nie zabraknie magicznej, charakterystycznej atmosfery, jaką od lat możemy poznawać w powieściach Carlosa Ruiza Zafona. “Miasto z mgły” jest ostatnią książką autora, wydaną po jego śmierci.

„Rzeki płyną, jak chcą”, Ałbena Grabowska

Wydawnictwo: Rebis

Premiera: 13-04-2021

Ałbena Grabowska zasłynęła z sagi rodzinnej „Stulecie Winnych”, na podstawie której został nakręcony serial. W powieści poznajemy historię 3 sióstr, Klary, Róży i Amelki, w momencie gdy ich beztroskie życie, przerywa wybuch I wojny światowej. 

„Smak wolności”, Joanna Jax

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska 

Premiera: 14-04-2021

Kontynuacja losów rodzeństwa Niemojskich z powieści „Drugi Brzeg”. Po zakończonej wojnie każde z nich stara się poukładać swoje sprawy, jednak nad rodziną pojawiają się czarne chmury.

„Terapeutka”, B.A. Paris

Wydawnictwo: Albatros

Premiera: 14-04-2021 

Autorka, po bestsellerze „Za zamkniętymi drzwiami”, powraca z thrillerem psychologicznym „Terapeutka”. Alice i Leo przeprowadzają się do willi na ekskluzywnym osiedlu. Kobieta szybko poznaje nowych sąsiadów i odkrywa prawdę o sekrecie domu, w którym zamieszkała.

A.