Reprezentatywność związku zawodowego

546

Jak stwierdzić reprezentatywność organizacji związkowej u danego pracodawcy? Kto potwierdza reprezentatywność? W przypadku nie uzgodnienia wspólnego stanowiska z organizacjami niereprezentatywnymi, stanowisko swoje przedstawia tylko organizacja reprezentatywna i jest ono wiążące dla pracodawcy?

Art. 24125a § 1 i 2 Kodeksu pracy przewiduje następujące kryteria reprezentatywności: …

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!