Szczyt Cyfrowy ONZ – Polska 2021

Z międzynarodowym biznesem o IGF w 2021 roku.

13

Tegoroczny Szczyt Cyfrowy ONZ (IGF) odbędzie w Polsce. Na wtorkowym spotkaniu zaproszenie do Katowic dostali przedstawiciele Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC), największej światowej organizacji handlowej.

Przygotowania do Szczytu Cyfrowego 2021 trwają. Od 6 do 10 grudnia w Katowicach pojawią się przedstawiciele państw z całego świata, środowiska naukowego, ale i zaangażowani w globalną dyskusję o rozwoju internetu przedstawiciele międzynarodowego biznesu.

Zapraszamy do Katowic

We wtorek Krzysztof Szubert, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. europejskiej polityki cyfrowej i pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021, w ramach inicjatywy Działania Biznesowe Wspierające Społeczeństwo Informacyjne (BASIS) spotkał się z przedstawicielami podmiotów zrzeszonych w Międzynarodowej Izbie Handlowej (International Chamber of Commerce – ICC).

ICC to obecnie największa światowa organizacja handlowa zrzeszająca ponad 6,5 miliona członków – przedsiębiorstw oraz stowarzyszeń – oraz siecią 3.000 ekspertów w ponad 130 państwach.

– Transformacja cyfrowa w kontekście funkcjonowania w nowej rzeczywistości po zakończeniu pandemii COVID-19 to tylko jeden z tematów, o których planujemy dyskutować podczas Szczytu Cyfrowego. Hasło tegorocznego IGF 2021, czyli Internet United, stanowi dobry punkt wyjścia do globalnej dyskusji o przyszłości Internetu – powiedział podczas spotkania Krzysztof Szubert.

Pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 zachęcał nie tylko do wizyty w Katowicach, ale i zaangażowania podmiotów z sektora biznesu w to ważne wydarzenie.

– Zachęcam Państwa do aktywnego uczestnictwa w Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021 w Polsce, w tym do zgłaszania do agendy wydarzenia propozycji sesji i innych aktywności – dodał Krzysztof Szubert.

Miej wpływ

W grudniu Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Spodziewamy się, że do katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata.

To, o czym będą rozmawiali uczestnicy IGF 2021 zależy także od Ciebie!

Każdy może skorzystać z niepowtarzalnej szansy i mieć swój udział w programie tegorocznego Szczytu Cyfrowego ONZ. Do 31 maja czekamy na propozycje tematów warsztatów, paneli, wydarzeń. Jesteśmy otwarci na pomysły. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zachęcamy – podzielcie się z nami swoimi pomysłami!

Przede wszystkim zachęcamy do tego polskie firmy, organizacje i instytucje.

Dlaczego to takie ważne? Bardzo nam zależy, aby polskie inicjatywy były widoczne podczas IGF 2021. To bowiem okazja, by usłyszał o nich świat.

Więcej informacji o Szczycie Cyfrowym – IGF 2021 na https://www.gov.pl/igf2021

*****

Szczyt Cyfrowy ONZ (IGF – Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowa inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju internetu oraz o najbardziej aktualnych zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem.

W dyskusję włączają się m.in. przedstawiciele państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego.

6-10 grudnia 2021 roku – warto zapisać tę datę w kalendarzu. To właśnie wtedy w Katowicach odbędzie się Szczyt Cyfrowy ONZ, a Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Spodziewamy się, że do Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata.

Głos w debacie może jednak zabrać każdy. Bardzo na to liczymy!

Źródło: Cyfryzacja KPRM

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!