Top 10 miejsc w Chorwacji

59

Dubrovnik

Jedne z najchętniej odwiedzanych miast w Chorwacji. Biura podróży oferują wycieczki po Dubrovniku, szlakiem kręconej przez kilka lat „Gry o tron”. Stare miasto wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Panoramę miasta możemy podziwiać wjeżdżając kolejką na wzgórze Srđ zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, a także wchodząc na mury ciągnące się przez całe miasto, z których widok miasta rozpościera się na liczne czerwone dachówki budynków.

Split 

Najpopularniejszym miejscem w Splicie jest pałac cesarza Dioklecjana, gdzie spacerując starówką poruszamy się po jego dawnej rezydencji. Uliczki oraz place w Starym Mieście są dawnymi korytarzami pałacu.

Rovinj

Urokliwe miasteczko położone na półwyspie Istria, z trzech stron jest otoczone morzem z charakterystycznym punktem widokowym – wzgórzem, na którym znajduje się katedra św. Eufemii.

Pula

W Puli znaleźć można amfiteatr, który obok Koloseum w Rzymie jest jednym z najlepiej zachowanych teatrów rzymskich.

Jeziora Plitwickie

Park Narodowy Jezior Plitwickich to jeziora krasowe, połączone ze sobą wodospadami. Wzdłuż wody prowadzi ścieżka, z której można podziwiać otaczający krajobraz.

Hvar

Jedna z popularniejszych chorwackich wysp, słynąca głównie z rosnącej lawendy. Będąc na Hvarze warto wybrać się do stolicy miasta oraz Stari Gradu.

Park Narodowy Krka

Park Narodowy znajdujący się bliżej Dalmacji niż Jeziora Plitwickie, z główną atrakcją – wodospadami. Podziwiać można je z pomostów oraz drewnianej kładki, która otoczona jest z dwóch stron wodą.

Trogir

Miasteczko położone niedaleko Splitu ze starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, pełną krętych uliczek oraz nadmorskiej promenady, gdzie znajduje się wiele restauracji, barów i kawiarni.

Brač

Najwieksza wyspa Chorwacji, z charakterystyczną plażą Zlatni Rat. Ze znajdującego się na wyspie marmuru wybudowano pałac Dioklecjana w Splicie.

Korčula 

Mała wyspa ze stolicą – Korčulą otoczoną z 3 stron morzem, słynąca ze swojej starówki z wąskimi uliczkami oraz charakterystyczną czerwoną dachówką.

A.O.