Zapowiedzi książek

12

Trucicielka, Éric-Emmanuel Schmitt

Wydawnictwo: Znak Literanova

Data premiery: 03.01.2022

Wznowienie wydania jednej z najpopularniejszej książki Érica-Emmanuela Schmitta z 2010 roku – „Trucicielka”. Marie podczas spowiedzi wyznaje, że każdego ze swoich 3 mężów zamordowała. Autor opisuje zmagania bohaterów, ukazuje mechanizm obsesji.

Matti Nykänen. Życie to bal, Marko Lempinen, Jussi Niemi

Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN

Data premiery: 15.12.2021

Biografia jednego z najlepszych zawodników w historii skoków narciarskich. Cztery razy zwyciężał w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, dwa razy w Turnieju Czterech Skoczni. Nykänen nie poradził sobie ze sławą. W biografii wyznaje swoje problemy z uzależnieniami. 

Pod osłoną deszczu, Jojo Moyes

Wydawnictwo: Znak

Premiera: 01.12.2022

Najnowsza powieść obyczajowa brytyjskiej autorki znanej z serii o Lou Clark („Zanim się pojawiłeś”, „Kiedy odszedłeś”, „Moje serce w dwóch światach”).

Nad Kate zbierają się ciemne chmury, zakończył się jej kolejny nieudany związek, czuje, że zawiodła swoja nastoletnią córkę. Nie spotkała ją jeszcze wielka miłość, tak jak jej rodziców, jednak gdzieś w Irlandii ktoś na nią czeka, tylko jak ma rozpoznać, że jest to właściwa osoba?

Jedno życzenie, Nicholas Sparks

Wydawnictwo: Albatros

Premiera: 26.01.2022

Maggie Daws jako szesnastolatka wyjechała na wyspę w Karolinie Północnej, aby tam po narodzinach dziecka oddać je do adopcji. Bryce Trickett, nie oceniał dziewczyny, pokazał jej jak robić dobre zdjęcia. Dzięki niemu Maggie została słynną podróżniczą fotografką.

Kłamstwawszędzie kłamstwa, Adele Parks

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Premiera: 26.01.2022

Z zewnątrz wydaje się, że małżeństwo Daisy i Simona jest idealne, po kilku latach starania się o dziecko, do ich domu trafia sześcioletnia Millie. Simon dużo pije, ale Daisy jest do tego przyzywczajona, przecież nie dzieje się nic złego. Pewnego wieczoru wszystko wymyka się spod kontroli, a ich trzyosobowa rodzina się rozpada.

Poprzedni artykułPodział subwencji oświatowej w 2022 roku
Następny artykułRząd przyjął nowelizację zwiększającą uprawnienia kuratorów oświaty