Zapowiedzi książek

5

Mów mi Win, Harlen Coben

Wydawnictwo: Albatros

Premiera: 10.11.2021

Najnowszy kryminał Harlena Cobena przedstawia historię przyjaciela Myrona Bolitara –  milionera Windsora Horne Lockwood III. Skradziona jego rodzinie sprzed lat walizka oraz obraz zostają znalezione przez FBI w apartamencie na Upper West Side wraz ze zwłokami. Windsor rozpoczyna śledztwo, aby poznać skrywaną historię.

Święto ognia, Jakub Małecki

Wydawnictwo: Sine Que Non

Premiera: 15.09.2021

Święto ognia to powieść o przekraczaniu granic, zachłanności życia. Łucja, trenując balet stara się zatrzeć wspomnienia, Nastka obserwuje ludzi przez okno, wczuwając się w ich życie, natomiast ojciec często ucieka do miejsca, gdzie czuje, że żyje.

Pewnego razu w Hollywood, Quentin Tarantino

Wydawnictwo: Marginesy

Premiera: 29.09.2021

Fani Quentina Tarantino mieli okazję w 2019 roku oglądnąć film pod tym samym tytułem „Pewnego razu w Hollywood”. Historia przedstawia losy Ricka Daltona – byłego gwiazdora telewizyjnego, Clifa Bootha – kaskadera filmowego, zastępującego w filmie Ricka oraz Sharon Tate i Charlsa Mansona.

Pozwól odejść, Kristin Hannah

Wydawnictwo: Świat Książki

Premiera: 29.09.2021

Kontynuacja bestsellerowego Firefly Lane, na podstawie którego powstał serial o historii przyjaciółek Tully i Kate. 

Boginie, Alex Michaelides 

Premiera: 29.09.2021

Nowy thriller autora „Pacjentki” bestsellera z 2019 roku. Mariana jest terapeutką grupową, na uniwersytecie w Cambridge poznaje stowarzyszenie młodych dziewcząt – Boginie. Dziewczyny są bardzo przejęte śmiercią koleżanki z grupy. Mariana przypuszcza, że za morderstwem stoi profesor Edward Foski powiązany z Boginiami.

V2, Robert Harris

Wydawnictwo: Albatros

Premiera: 29.09.2021

Thriller Roberta Harrisa przedstawia losy kilku osób – niemieckiego fizyka, angielską archeolożkę, Rudiego Grafa – konstruktora pocisków, odpowiedzialnego za ataki rakietowe na Londyn i Kay Cathlon-Walch, z żeńskiej Służby Pomocniczej Raf. Brytyjczycy mają kilka minut na zlikwidowanie pocisku V2.