Zwolnienie z prowadzenia ewidencji za pomocą kasy rejestrującej

Czy Wnioskodawca ma możliwość zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej, przychodów ze sprzedaży świadczonych usług, jeśli zapłaty za te usługi Wnioskodawca otrzymuje w całości za pomocą systemu płatności elektronicznej, a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika jakiej konkretnie czynności dotyczyła zapłata?

45
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 marca 2020 r. (data wpływu 2 marca 2020 r.) uzupełnionym pismem z 12 maja 2020 r. (data wpływu 13 maja 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kasy rejestrującej – jest prawidłowe.

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!