29 projektów otrzyma dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Programu na rzecz zatrudnienia socjalnego. Wsparcie w projektach otrzyma blisko 891 uczestników, należących do grupy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Budżet programu w 2023 r. to 3 mln zł.
Resortowy Program na rzecz zatrudnienia socjalnego na lata 2023-2025 wspiera podmioty zatrudnienia socjalnego, czyli centra i kluby integracji społecznej, by mogły podnosić jakość swojej oferty na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu to szczególna misja. Służą jej m.in. centra oraz kluby integracji społecznej. W ramach tegorocznej edycji Programu na rzecz zatrudnienia socjalnego dofinansowanie otrzymało 29 projektów na kwotę ok. 3 mln zł – mówi wiceminister i pełnomocnik rządu ds. ekonomii społecznej Anita Czerwińska.
Program składa się z trzech priorytetów:
- dostosowania oferty podmiotów zatrudnienia socjalnego do nowych uwarunkowań społeczno-gospodarczych,
- zwiększania szans na zatrudnienie osób korzystających ze wsparcia PZS,
- profesjonalizacji PZS przez umożliwianie współpracy i wymiany doświadczeń tych podmiotów oraz wspieranie rozwoju zawodowego ich pracowników.
Program cieszył się dużym zainteresowaniem, złożono łącznie 108 ofert. To pokazuje, że jest zapotrzebowanie na działania i podnoszenie jakości oferty centrów i klubów integracji społecznej – wskazuje wiceminister Anita Czerwińska.
Dalsze etapy procedury
Podmioty, których oferty otrzymały dofinansowanie, zostaną w najbliższych dniach poinformowane drogą mailową, na adresy wskazane w ofertach, o dalszych etapach procedury zmierzającej do zawarcia umów o dofinansowanie.
MRiPS