10.10.2020 Dzień gier planszowych, w co warto zagrać?

54

Wsiąść do pociągu

Gra planszowa, która zdobyła wiele nagród oraz doczekała się kilkunastu edycji, polegająca na przemieszczaniu się po planszy w celu wykonania wszystkich zadań z biletu, otrzymanego na początku rozgrywki. Na biletach znajdują się nazwy miast – zadaniem graczy jest pokonanie całej trasy pociągiem tak, aby trasa kolejowa nie została przerwana.

Cel gry jest prosty – wygrywa ten, kto uzyskał największa ilość punktów. W podstawowej wersji gry poruszamy się po planszy w formie mapy Europy z 1900 roku. Popularna planszówka jest dostępna również z mapą Polski, Japonii, Nowego Jorku, Francji, Londynu, a nawet całego świata.

Wiem Lepiej

Quiz, popularność zyskał w Skandynawii i ostatnio jest również dostępny w polskiej wersji językowej. 

Po podzieleniu się na 2-4 drużyny, gracze losują 4 pytania z aż 20 dostępnych kategorii (architektura, człowiek, film, geografia, historia, języki, literatura, muzyka, natura, nauka, polityka, potrawy i napoje, projektowanie, społeczeństwo, sport, sztuka i teatr, świat biznesu, technologia i gry, telewizja i seriale, tradycje i wierzenia), wygrywa drużyna, która odpowie na większą ilość pytań.

Pytanie są zróżnicowane, nie prędko gra się znudzi, ponieważ „Wiem lepiej” zawiera aż 3000 pytań .

Trivial Pursuit

Tematyczne quizy, zapakowane w pudełka w formie trójkąta. Gra spodoba się fanom seriali, popkultury, idealnie sprawdzi się podczas spotkań z rodziną czy znajomymi. Pytanie są lekkie, dotyczą znajomości poszczególnych kategorii. Dostępne są wersje: Harry Potter, Przyjaciele, Domówka, Polska, Sport, Big Bang Theory,

Ego

Gra pozwoli sprawdzić jak dobrze znamy swoją rodzinę, przyjaciół. Po przeczytaniu pytania, znajomi mają za zadanie wytypować, która z 3 odpowiedzi najbardziej do nas pasuje, wygrywa odpowiedź, którą wybraliśmy przed rozpoczęciem rozgrywki. „Ego” poza wersją podstawową jest dostępne w wersji Family, Love, Emocje, Pictures.

Uno

Uno jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych na całym świecie, dla osób w każdym wieku, polegającą na dopasowaniu liczb oraz kolorów. Od kilku miesięcy jest dostępna na rynku zupełnie nowa wersja gry – Uno Flip. Zasady są praktycznie takie same, ale teraz jest możliwość odwrócenia kart na drugą stronę, gdzie znajdują się nowe, trudniejsze reguły. Uno Flip, pozwala na większe emocje niż w podstawowej wersji gry.