Na co iść do kina

25

Teściowie, reż. Jakub Michalczuk

Rodzice pary młodej pochodzą z zupełnie różnych światów, różni ich status materialny, gust czy pochodzenie. Ślub w ostatniej chwili zostaje odwołany, jednak wesele bez pary młodej odbywa się. W rolach głównych Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Izabela Kuna.

Żeby nie było śladów, reż. Jan P. Matuszyński

Ciężko pobity przez milicjantów Grzegorz Przemyk umiera. Jurek Popiel, świadek całego zdarzenia chce walczyć o sprawiedliwość. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stara się zrzucić winę na pracowników pogotowia. W filmie zobaczymy Tomasza Kota, Roberta Więckiewicza, Agnieszkę Grochowską, Jacka Barciaka, Tomasza Ziętka.

Shang-Chi i Legenda dziesięciu pierścieni, reż. Destin Daniel Cretton

W najnowszej produkcji Marvela, Simu Liu jako Shang-Chi zostaje wciągnięty do organizacji Dziesięciu Pierścieni.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, reż Mateusz Rakowicz

Komedia inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Najmro – Zdzisław Najmrodzki okrada Pewexy ośmieszając przy tym władze PRL, która nie mogą go złapać. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się kobieta dla której mógłby porzucić dotychczasowe życie.

Venom 2: Carnage reż. Andy Serkis

Kontynuacja filmu produkcji Marvela z 2018 z Tomem Hardym w roli głównej o dziennikarzu Eddim Brocku oraz Venomie – obcej formie życia.

Nie czas umierać, reż. Cary Joji Fukunaga

Ostatni film z serii o Jamesie Bondzie z Danielem Craigiem w roli głównej początkowo miał mieć premierę w ubiegłym roku, jednak ze względu na pandemię został przesunięty. Od 1 października można udać się do kina na najnowszą produkcję o agencie 007. James Bond, przebywa aktualnie na emeryturze, jednak na prośbę przyjaciela Felixa Leitera z CIA decyduje się wziąć udział w misji znalezienia i odbicia porwanego naukowca.

Poprzedni artykułCo trzeci młody pracownik odczuł zawodowe skutki pandemii – raport ADP
Następny artykułSzkoły i nowy kanon lektur