Czy odsetki od kredytu konsumpcyjnego można zaliczyć do kosztów?

443

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą. Wnioskodawca podpisał z bankiem umowę kredytową. Jest to kredyt konsumpcyjny. Kwotę kredytu przeznaczył na sfinansowanie zadłużenia za paliwo. Pozostałą część kredytu przeznaczył na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup środka trwałego oraz na środki obrotowe firmy. Czy pobrana prowizja oraz zapłacone odsetki od rat kredytu konsumpcyjnego stanowić będą koszty uzyskania przychodu?

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!
Poprzedni artykułk.c. – Księga pierwsza. Część ogólna – Tytuł VI. Przedawnienie roszczeń (art. 117-125)
Następny artykułSamorząd powiatowy – jednolite przepisy