Książki na Wielkanoc

25

Lasoterapia Katarzyny Simonienko (Wydawnictwo Dragon) – poradnik, którego lektura przekona cię, że wpływ natury na zdrowie i dobrostan człowieka jest nieoceniony. Autorka – doktor psychiatrii, certyfikowany przewodnik kąpieli leśnych, związana z Puszczą Białowieską – zachęca do leśnych wędrówek. Twierdzi, że spacery po lesie podnoszą naszą odporność, wspomagają leczenie wielu chorób, takich jak astma, alergie czy depresja. A poza tym są powszechnie dostępne i darmowe.

Gustaw. Opowieść o Holoubku Zofii Turowskiej (Wydawnictwo Marginesy) – biograficzna opowieść o jednym z największych polskich aktorów. Jego życie we wspomnieniach rodziny, przyjaciół i kolegów, pokazane na tle wydarzeń historycznych.

Klątwa Lucyfera Krzysztofa Bochusa (Wydawnictwo Skarpa Warszawska) – akcja tego thrillera i powieści sensacyjnej w jednym rozgrywa się w klasztorze na Kujawach. May tu wstrząsające zbrodnie, zaginione dzieła sztuki, tajemnice i dziennikarskie śledztwo. Wszystko co potrzebne, by wciągnąć czytelnika.

Cesarskie orły. Insygnium Bena Kane’a (Wydawnictwo Znak Horyzont) – książka dla miłośników historii. Jest to druga część trylogii Cesarskie orły, która opowiada o losach żołnierzy ocalałych po jednej z największych klęsk militarnych imperium rzymskiego w historii – klęski w lesie teutoburskim. Autor jak zwykle świetnie przedstawia fakty historyczne, wplatając w nie losy głównych bohaterów.

Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma Bernarda Newmana (Wydawnictwo Znak) – fascynujący reportaż sprzed lat. Bernard Newman – brytyjski pisarz i podróżnik, w czasie pierwszej wojny światowej żołnierz i szpieg. W okresie międzywojennym odwiedził ponad 60 krajów, które przemierzał zwykle na rowerze. Z tych podróży pisał znakomite, pełne brytyjskiego humoru reportaże. W jedną z takich podróży, w latach 30. XX wieku wybrał się do Polski. Jaki kraj zobaczył? Czego dowiedział się o II RP? I czego my możemy dowiedzieć się o Polsce sprzed lat?

Banda z burej. Tajemnica lasu Magdaleny Witkiewicz i Łukasza Silskiego (Wydawnictwo Skarpa Warszawska) – książka dla młodszych czytelników, ale rozbawi też i starszych. Są to kolejne przygody Bandy z Burej. Tym razem Tymon musi rozwikłać zagadkę, a tłem akcji jest miasteczko i pobliski las.

gr.