Zakopane na weekend

13

Kasprowy Wierch

Na szczyt najlepiej dostać się kolejką z Kuźnic. Koszt wjazdu w obie strony to około 100 zł w okresie zimowym dla osoby dorosłej. Z wysokości 1987 m n.p.m. istnieje możliwość zjazdu na nartach. Na Kasprowy Wierch prowadzi również szlak, jednak ze względu na warunki pogodowe m.in zagrożenia lawinowe, nie zaleca się osobom nie mającym wprawy w pieszych, górskich wycieczkach. 

Wielka Krokiew

Będąc w Zakopanem, obowiązkowym punktem jest udanie się pod skocznię narciarską. Na szczyt Wielkiej Krokwi jest możliwość wjechania kolejką krzesełkową, z której podczas zawodów Pucharu Świata korzystają skoczkowie narciarscy. 

Gubałówka

Na Gubałówkę dostać się można na kilka sposobów. Najpopularniejszym jest wjazd kolejką. Koszt w dwie strony to ok. 20 zł dla osoby dorosłej. Na górę prowadzi również prosty szlak. Droga zajmie około 45 minut.

Warto udać się na Gubałówkę podczas dobrej widoczności, aby móc podziwiać panoramę Zakopanego oraz widok na góry. Na szczycie znajdują się restauracje, kawiarnie, sklepy z pamiątkami. W zależności od poru roku, na Gubałówce można spędzić aktywnie czas. Latem otwarty jest tor saneczkowy i park linowy. Zimą natomiast popularnością cieszą się quady, nartach czy sanki.

Muzeum Tatrzańskie

Podczas spaceru po Krupówkach, warto wstąpić do Muzeum Tatrzańskiego, aby poznać historię Zakopanego oraz Podhala. Znaleźć można wystawę historyczną (zdjęcia, materiały zmieniającego się Podhala), wystawę etnograficzną (wnętrza chałup podhalańskich, stroje, instrumenty, narzędzia), wystawę przyrodniczą (rośliny oraz zwierzęta zamieszkujące Podhale).

Morskie Oko

Nad Morskie Oko warto wybrać się zimą, kiedy wszystko pokryte jest śniegiem. Trasa o tej porze roku jest trochę trudniejsza, miejscami może występować lód. Z Palenicy Białczańskiej jest do pokonania około 8 kilometrów. Po drodze warto zatrzymać się przy kaskadach wodnych – Wodogrzmotach Mickiewicza.

Dolina Białego

Do Doliny można wejść z Drogi nad Reglami, wyprawa zajmuje około godziny. Szlak jest bardzo urokliwy, zwłaszcza zimą. Podczas wędrówki mijać będziemy wodospady, formy skalne.