Czy szczególna ochrona zatrudnienia przestaje działać z chwilą częściowej likwidacji pracodawcy?

324

Pracodawca zamierza zlikwidować swój zakład pracy mieszczący się w innym województwie niż jego siedziba. W zakładzie tym zatrudnione są głównie kobiety, niektóre z nich przebywają na urlopach wychowawczych, jedna jest obecnie w ciąży, a kilka pań jest w okresie ochrony przedemerytalnej. Zostanie w zatrudnieniu tylko jedna pracownica pracująca w siedzibie firmy. Pracodawca jako taki nadal będzie działał. Pytanie jest takie, czy likwidacja całego zakładu pracy mieszczącego się w innym województwie jest wystarczającym powodem do zastosowania przepisów art. 411, art. 177, art. 1861 k.p.? Jeżeli nie można byłoby skorzystać z przytoczonych przepisów, to jak inaczej można rozwiązać takie umowy?

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!
Poprzedni artykułJak wyrównać różnice programowe w przypadku zmiany szkoły?
Następny artykułCzy pracodawca zamierzający dokonać zwolnień musi informować urząd pracy?