Korzystanie ze zwolnienia przedmiotowego a dokumentowanie sprzedaży

375

Czy w przypadku korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT i wystawianiu faktury w przypadku otrzymania płatności z góry za sprzedawany towar, Wnioskodawczyni może się kierować rozporządzeniem MF w sprawie wystawiania faktur i umieszczać na fakturach dane zgodnie z tym rozporządzeniem, czy też Wnioskodawczyni musi kierować się art. 106f ustawy o VAT i umieszczać na fakturach dane zgodnie z tym artykułem, stosując stawkę VAT „zw” (zwolniony z podatku VAT)? Czy Wnioskodawczyni będzie mogła wystawiać fakturę zawierającą również dane niewymienione w ww. rozporządzeniu jako przewidziane dla korzystających ze zwolnienia z podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy lecz wymienione w art. 106e ustawy o VAT?

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!