MRPiT. Dobre wiadomości z rynku pracy: bezrobocie spadło

9

Resort pracy poinformował o spadku bezrobocia w maju.

Z informacji ministerstwa wynika, że maj był kolejnym miesiącem z rzędu, gdy stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce spadła – 6,1%. Oznacza to, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 0,2 punktu proc.

W zakresie instrumentów nadzorowanych przez resort  rozwoju, pracy i technologii pracy do końca kwietnia br. powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy przyznały wsparcie dla 7,7 mln miejsc pracy.

Najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w województwie wielkopolskim (3,7%), a najwyższą w warmińsko-mazurskim (9,7%). W żadnym województwie wskaźnik bezrobocia nie przekraczał 10%.

Ze wstępnych danych wynika, że liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy w maju br. wyniosła  było 1 028,3 tys. osób bezrobotnych i w porównaniu do stanu z końca kwietnia 2021 roku liczba ta spadła o 25,5 tys. osób, czyli o 2,4%.

W maju br. według wstępnych danych  pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 112,2 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej tj. o 2,1 tys. (1,9%) więcej niż w kwietniu 2021 r. i o 36,6 tys. (48,4%) więcej niż w maju 2020 r.

MRPiT

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!