Szkoły: Uczniowie wracają do nauki stacjonarnej

Zasady funkcjonowania szkół oraz decyzje dotyczące zmian w zakresie obostrzeń epidemicznych.

46

Ogłoszono, że 21 lutego nastąpi definitywny koniec nauki zdalnej. Szef MEiN jest przekonany, że do końca roku szkolnego będzie można utrzymać tryb nauki stacjonarnej, aby dzieci mogły spokojnie się uczyć.

– Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie trwała krócej, niż zapowiadaliśmy. Dla województw takich jak mazowieckie w klasach 5-8 szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych nauka zdalna trwać będzie tylko trochę ponad tydzień – dodał szef MEiN.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawił natomiast decyzje dotyczące kwestii sanitarnych oraz medycznych m.in. skrócenie okresu kwarantanny, brak konieczności odbycia kwarantanny spowodowanej kontaktem z osobą zarażoną czy zwiększania liczby łóżek w szpitalach dla pacjentów z innymi chorobami niż COVID-19. Jak podkreślił optymistyczne wskaźniki dotyczące liczby zachorowań oraz liczby hospitalizacji stworzyły możliwości do podjęcia decyzji w zakresie  łagodzenia obostrzeń w czasie pandemii.

Minister Przemysław Czarnek podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz ministrowi zdrowia za podjęcie decyzji o zmianach w zakresie kwarantanny i izolacji. – Będą one miały ogromne znaczenie dla szkół w systemie nauki stacjonarnej. To mniej komplikacji w organizacji nauki w szkołach – podkreślił Minister Edukacji i Nauki.

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!