Dzisiaj obchodzimy Dzień Doceniania Pracownika

64

Malejąca satysfakcja z pracy, wypalenie oraz rotacja pracowników staje się poważnym wyzwaniem dla kierownictwa firm i menadżerów. Aby zapobiec negatywnym skutkom pracy należy budować pozytywne relacje z pracownikami, a przede wszystkim informowanie ich, że praca, którą wykonują jest widoczna i potrzebna.

Doskonałą okazją, aby podziękować pracownikom za codzienny trud jest Dzień Doceniania Pracownika.

Pomysłodawcą tego nieoficjalnego święta był Bob Nelson, popularny amerykański ekspert od motywacji, twórca bestsellerowej książki „1001 sposobów na nagradzanie pracowników”. Nelson, nazywany w Stanach Guru of the Thank You, w swoich publikacjach pokazuje, jaka siła drzemie w docenianiu pracowników.

Dzień Doceniania Pracownika jest obchodzony w pierwszy piątek marca. Tego roku wypada więc 5 marca. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii święto jest okazją dla menedżerów, szefów firm i działów HR, aby pozwolić pracownikom wyjść wcześniej do domu, podarować im drobne prezenty czy oficjalnie podziękować za pracę. Dobrym zwyczajem jest także zorganizowanie imprezy firmowej. Według Nelsona drobne gesty w stronę pracowników pozytywnie wpływają na ich morale i zaangażowanie. Jest to tym bardziej istotne, że dobry pracownik jest na wagę złota, warto więc o niego dbać.

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!