Szkolny punkt konsultacyjny

Jak wyglądają regulacje prawne dla zespołu szkół znajdującego się za granicą? Czy np. nauczyciel kontraktowy z ukończonym zarządzaniem może zostać dyrektorem takiej placówki?

232

Jak wyglądają regulacje prawne dla zespołu szkół znajdującego się za granicą? Czy np. nauczyciel kontraktowy z ukończonym zarządzaniem może zostać dyrektorem takiej placówki?

„Nasza szkoła znajduje się na terenie Grecji, dokładnie w Atenach. W tej chwili nauczanie ramowe jest w trakcie wygaszania i posiada 7 oddziałów. Ostatni rocznik ukończy naukę w 2021 roku, czyli obecna klasa 5 szkoły podstawowej. Jednocześnie w piątki popołudniu i w sobotę prowadzone są zajęcia nauczania uzupełniającego, na którym mamy 23 oddziały w roku 2021 obecne nauczanie uzupełniające zmieni nazwę na Szkolny Punkt Konsultacyjny. Obecnie szkoła funkcjonuje jako zespół szkół, kieruje nią menadżer, a nadzór pedagogiczny sprawuje wicedyrektor – nauczyciel matematyki.

Czy wicedyrektor matematyk ma prawo do sprawowania nadzoru pedagogicznego w nauczaniu uzupełniającym (piątkowo-sobotnim)? Nadmieniamy, że nauczanie uzupełniające obejmuje język polski i wiedzę o Polsce (historia, geografia). W nauczaniu ramowym jak stanowią przepisy stanowisko wicedyrektora tworzone jest od 12 oddziałów. Według dyrektora (menadżera) nasz zespół szkół jest traktowany jako jedna szkoła, dlatego musi istnieć stanowisko wicedyrektora. Czy zespół szkół za granicą, w której realizowane są dwa plany nauczania może być traktowane jako jedna szkoła? I czy kursy on-line są organizowane przez ORPEG mogą być tak samo traktowane jak studia podyplomowe ukończone na polskich uczelniach? Czy nauczyciel kontraktowy z ukończonym zarządzaniem może zostać dyrektorem placówki za granicą?”

Zacząć należy od ustalenia formy, w której działa szkoła. Z pytania wynika, że w chwili obecnej realizuje ona zajęcia nauczania uzupełniającego, natomiast …

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!