Zatrudnienie w poradniach psychologiczno-pedagogicznych

Jakie są teraz zasady zatrudniania specjalistów w niepublicznych oraz publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych?

501

Jakie są teraz zasady zatrudniania specjalistów w niepublicznych oraz publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych?

„Czy w świetle nowych przepisów prawa konieczne jest zatrudnianie pracowników w niepublicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych (od 01.09.2018 r.) na umowę o pracę? Chodzi mi o zatrudnianie nauczycieli, pedagogów, którzy w poradni prowadzą zajęcia terapeutyczne tj. zajęcia z integracji sensorycznej, terapii pedagogicznej, trening umiejętności społecznych. Niektórzy terapeuci pracują równocześnie w państwowych poradniach psychologiczno-pedagogicznych. Usłyszałam niedawno, że nie tylko trzeba takie osoby zatrudnić na umowę o pracę, ale jednocześnie muszą one prosić o zgodę na pracę w niepublicznej poradni dyrektora placówki publicznej poradni, w której zatrudnione są na umowę o pracę… W mojej poradni terapeuci zatrudnieni są albo na umowę zlecenie albo mają działalność gospodarczą. Nie ma sztywnych godzin pracy. Czasami takie osoby pracują po dwie godziny tygodniowo. I jak wygląda sytuacja z zatrudnianiem psychologów? Czy osoby pracujące z dziećmi muszą posiadać wykształcenie typowo pedagogiczne?”

Odpowiedź na pytanie czy w niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej jest konieczne …

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!