Czy punkt przedszkolny powinien mieć odrębny regon?

416

Czy punkt przedszkolny utworzony z siedzibą w szkole podstawowej powinien mieć odrębny regon, akt założycielski? Nauczycieli zatrudnia dyrektor wymienionej szkoły zgodnie z art. 14a ust. 6 ustawy o systemie oświaty. Czy dyrektor tej szkoły tworzy arkusz organizacji nowego roku w punkcie przedszkolnym? Czy dyrektor ten może, czy też nie może, wpisać nazwisko nauczyciela stażysty (który jako dobry nauczyciel powinien uzyskać stopień nauczyciela kontraktowego – taka jest opinia dyrektora) do arkusza organizacyjnego na nowy rok szkolny? Organ prowadzący nie ma przeciwwskazań, jeśli chodzi o dalszą pracę wspomnianego nauczyciela.

 

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!