Dodatek wiejski na urlopie wychowawczym

Czy pracodawca, czyli szkoła na terenie wiejskim, ma obowiązek odprowadzania składek od wypłaconego dodatku wiejskiego w okresie przebywania nauczyciela na urlopie wychowawczym?

600

„Nauczycielowi, który spełnia warunki zapisane w art. 54 KN przysługuje dodatek wiejski. Organ prowadzący szkołę może podwyższyć dodatek nauczycielowi zatrudnionemu na terenie wiejskim, na którym występuje deficyt kadr. Czy nauczyciel, który spełnia powyższe warunki otrzyma dodatek wiejski podczas, kiedy przebywa na urlopie wychowawczym? I czy dodatek ten będzie wtedy oskładkowany składkami na ubezpieczenie społeczne?”

Nauczycielowi zatrudnionemu na terenie wsi lub …

Treść tylko dla zalogowanych Użytkowników!
Poprzedni artykułMF o obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej
Następny artykułRozp. w sprawie rozkładu czasu służby funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej